menu

Zámecká lékárna
Recepty na zážitky

PřednáškyRestaurování maleb nejen v Zámecké lékárně

Typ akce: Přednášky
Pořádání akce: 12. 1. 2023
Koupit vstupenku

Povolání restaurátor může být promnoho lidí zcela záhadné. Dokážeme si představit něco opraveného, zejménaznáme-li původní stav, ale než se výsledku dobereme je to věda a musí se toumět. Restaurátoři mají různé specializace, musí znát staré technologicképostupy, přístupy k dílu. Je to také fyzická dřina na lešeních av mnohdy nehostinných podmínkách. V Zámecké lékárně se sice nenašlypůvodní renesanční malby, ale prováděly se opravy a rekonstrukce šablonovýchmaleb z 19.stol. O tom jaké to je být restaurátorkou nám přijde vyprávětKarolína Hulíková.

 

Novinky do vašeho e-mailu Newsletter

Zadejte svůj e-mail pro odběr novinek ze Zámecké lékárny

Zavřít

 

Vítáme vás v podzimní sezóně 2022

Výstava Leonardo je mimořádně otevřena i 28.9. - poté pouze soboty a neděle. 

Zveme vás na sérii přednášek s historiky a odborníky. Někteří jsou autoři knih, které si nyní můžete u nás objednat :

Polyxena z Lobkovic (Marie Ryantová) - kniha vychází v reedici pro velký zájem čtenářů a autorka vám ji s radostí podepíše 13.10. po skončení přednášky. Cena 599,- Kč

Kniha o výzkumu hrobky Petra Voka (Jiří Šindelář) - zbrusu nová kniha, jejíž premiéra bude u nás 6.11. Ve 12,00 hod. bude autogramiáda autora v kavárně. Cena zatím nebyla stanovena. 

Knihy si můžete telefonicky (702015111) nebo mailem (info@zameckalekarnatrebon.cz) zarezervovat, k vyzvednutí budou v den akce. Zaplatíte na místě hotově nebo kartou. 

 

Těšíme se na setkání na některé z přednášek nebo na prohlídkovém okruhu. 

 

Chcete udělit souhlas s využíváním sledovacích cookies?
Další informace

Přijmout Odmítnout