menu

Zámecká lékárna
Recepty na zážitky

Rekonstrukce domu

Rekonstrukce paláce Zámecká lékárna započala v roce 2019

 

Došlo ke komplexní renovaci a opravě domu pod přísným dohledem památkové péče, neboť dům je Národní kulturní památkou ČR.

 

Cílem rekonstrukce je zpřístupnit palác pro širokou veřejnost a vytvořit nové kulturní centrum pro všechny věkové kategorie po celý rok.

 

Mobiliář v Zámecké lékárně

 

 

 

 

 

Projekt je podpořen v rámci 52. výzvy Integrovaného regionálního operačního programu. 

 

Název projektu: Rekonstrukce objektu zámecké lékárny v Třeboni

 

registrační číslo projektu: CZ.06.3.33/0.0/0.0/16_059/0004608

 

cíl projektu: Rekonstrukcí objektu dojde k zpřístupnění památky a vybudování prostoru pro expozice. Stane se tak atraktivním a významným místem města Třeboň, jak pro návštěvníky a turisty, tak i místní obyvatele.

Posláním vystavení expozic je plnit vzdělávací funkci směrem k veřejnosti. Poskytnutí prostor pro výstavu expozic mají nemalý význam i pro individuální rozvoj občanů, jsou schopna do určité míry ovlivnit i jejich budoucí profesní kariéru a osobní prosperitu a samozřejmě mohou příznivě ovlivňovat společenský život ve městě Třeboň a turistický ruch.

Projekt zpřístupní dosud nezpřístupněné prostory památky pro veřejnost. Sklepní prostory, podkrovní prostory, všechny patra. Již 15 let je objekt z 90% znepřístupněn. V posledních 3 letech byly zpřístupněny dvě místnosti pro provoz lékárny.

 

 

Novinky do vašeho e-mailu Newsletter

Zadejte svůj e-mail pro odběr novinek ze Zámecké lékárny

Zavřít

Chcete udělit souhlas s využíváním sledovacích cookies?
Další informace

Přijmout Odmítnout