menu

Zámecká lékárna
Recepty na zážitky

VýstavySKLENĚNÁ ŠATNA

Typ akce: Výstavy
Trvání akce od: 24. 2. 2024 do: 31. 5. 2024
Koupit vstupenku

PRAKTICKÉ INFORMACE PRO NÁVŠTĚVU VÝSTAVY SKLENĚNÁ ŠATNA

  • otevřeno máme v sobotu a v neděli od 10 do 18 hod. a v některých vybraných dnech v týdnu (viz online prodej )
  • výstava je komentovaná s lektorem, který vám přiblíží historii modelů, nejzajímavější kousky, čím je výstava unikátní a techniku výroby
  • součástí výstavy je záznam módní přehlídky Made in Jablonec 2023
  • máte individuální prostor na důkladné prozkoumání modelů, můžete se s nimi vyfotit, obejít si je ze všech stran, detailně zkoumat ruční práci
  • záměrem výstavy bylo NEDÁVAT MODELY DO VITRÍN, ABYSTE SE SKUTEČNĚ CÍTILI JAKO V ŠATNĚ, zážitek je autentický, šaty mají velkou historickou i uměleckou hodnotu

 

  • VSTUP NA VÝSTAVU JE KAŽDOU CELOU HODINU (NAPOSLEDY V 17,00 hodin).
  • DOBA PROHLÍDKY JE OBVYKLE CCA 45 MINUT.
  • DOVOLENO JE FOTOGRAFOVÁNÍ, ZAKÁZÁNO JE DOTÝKAT SE VYSTAVENÝCH MODELŮ. 

 

DĚTI : OD 10.2. BUDE SOUČÁSTÍ VÝSTAVY DÍLNA - V CENĚ DĚTSKÉ VSTUPENKY JE VÝROBA VLASTNÍHO NÁRAMKU 

Historicky první velká výstava umělecké přehlídkové bižuterie Made in Jablonec v České republice. Uvidíte přes 50 modelů šatů a doplňků od předních českých návrhářů.Vystavené modely jsou průřezem jablonecké tvorby od dob Jablonexu až po současný design.

Jablonecká bižuterie patří mezi rodinné stříbro a po generace se pyšní sloganem „Zdobíme ženy celého světa“

Stala se běžným a dostupným módním doplňkem. Není proto divu, že se ve 20. létech minulého století začal rozvíjet fenomén módních přehlídek a prezentací oblečení s doplňkem.

Módní přehlídky mají v Jablonci nad Nisou tradici od roku 1959, kdy se konala první celostátní výstava československé bižuterie. První mezinárodní výstava se konala v roce 1965 na novém výstavišti v centru města a měla udivující návštěvnost 365000 osob. Módní přehlídky se staly trvalou součástí doprovodného programu a měly vysokou uměleckou i prezentační úroveň.

Následně se ujala  organizace módních přehlídek exportní společnost Jablonex, která vytvořila nový koncept, který vycházel z potřeb marketingu na významných trzích. Do tvorby modelů zapojil známé oděvní designéry jako např. Josefa Ťapťucha, salon E.Danielly, Beatu Rajskou a další. Bižuterní doplňky vytvořili přední designérky a designéři výrobců pod vedením Jiřího Šebesty. Tak vznikl unikátní koncept, který ocenili zákazníci po celém světě , např. v USA, Kanadě, Velké Británii, Ćíně, Indii, Rusku, Thajsku a v mnoha dalších zemích celé Evropy. Tyto módní přehlídky se velmi často podílely na prezentaci České republiky na různých státních prezentačních akcích v ČR i v zahraničí.

 

V roce 2009 zanikl holding Jablonex Group a změna výrobní a obchodní struktury průmyslu a sebou přinesla i potřebu najit vhodný marketingový nástroj prezentace středních a malých firem. Této role se ujal Svaz výrobců skla a bižuterie v roce 2010 a vytvořil módní přehlídku „Made in Jablonec“. Základním principem její tvorby je spolupráce módních salónů, oděvních škol, bižuterních firem, uměleckých škol a designérů. Svaz stanoví roční téma, např letošní „Dotek budoucnosti“ a k tomu se dohodou vytvoří přibližně 20 týmů ve složení tvůrce oděvu/tvůrce doplňku. Tvůrci mají přitom volnou ruku, jsou vázáni pouze stanoveným tématem. Výsledkem je přes 60 modelů, které jsou součástí velké módní přehlídky. Premiéra se koná vždy v lednu v Jablonci nad Nisou a svaz přehlídku provozuje po celý rok na různých prezentačních akcích doma i v cizině.

 

Za 12 let tak bylo vytvořeno více než 700 unikátních modelů, které prokázaly umění i vysokou řemeslnou úroveň jejich tvůrců. Svaz oceňuje aktivitu i účast odborných a uměleckých škol, které tím dostávají příležitost dostat studenty do světa módy a bižuterie.

 

 

 

NEPŘEHLÉDNĚTE: Setkání s návrháři...JK3BIJOUX

Autorky přehlídkových bižuterních kolekcí JK3bijoux osobně. Přehlídka jejich špičkových modelů, prodej originální bižuterie, ukázka černých šatů z poslední kolekce včetně šperků.

VSTUPNÉ JE ZDARMA, AKCE SE KONÁ V PŘÍZEMÍ DOMU. VSTUPENKY NA VÝSTAVU NA PŮDĚ KUPUJTE SAMOSTATNĚ. 

REZERVOVAT si ZDARMA vstupenku na setkání s autory

 

Novinky do vašeho e-mailu Newsletter

Zadejte svůj e-mail pro odběr novinek ze Zámecké lékárny

Chcete udělit souhlas s využíváním sledovacích cookies?
Další informace

Přijmout Odmítnout