menu

Zámecká lékárna
Recepty na zážitky

Aktuální výstava

1.3. - 31.5. Mersí (zpěvák a zakladatel souboru Děda Mládek Illegal Band )

Mersi, vlastním jménem Marcel Marek, se narodil v roce 1972 v Karlových Varech. Od dětství byl veden k hudbě. Na klavír začal hrát v šesti letech a když mu bylo deset, objevil kouzlo bicích nástrojů. Po základní škole nastoupil na plzeňskou hudební konzervatoř, kterou v roce 1991 úspěšně dokončil.

Během své hudební kariéry prošel mnoha kapelami a hudebními projekty. Burma Jones, Mercy Street, Mr.Elastik Orchestra jsou jen některé z nich. Asi největší popularity dosáhl s kapelou Děda Mládek Illegal Band, se kterou koncertuje dodnes.

Do digitální grafiky se Mersi zamiloval teprve nedávno. "Jsem profesionální hudebník a nikdy jsem se nepovažoval za grafika. Ale tvorba těchto obrázků mi přináší pocit štěstí a svobody . A co je ještě překvapivější, lidem se to líbí. Takže vítejte v mém světě".

Výstavní činnost:

Galerie U Šviháka Konstantinovy Lázně (2023)
Regionální muzeum Kladrubska Kladruby (2023)
Muzeum Černošín (2024)
Zámecká lékárna Třeboň (2024)
Lapidárium Betlémská beseda Praha (2024)

PŘIPRAVUJEME : 

18.6. - 31.8.2024 Honza Homola - ART 332 

 

Jan Homola 

je zpěvák, kytarista a spoluzakladatel kapely Wohnout a multižánrový umělec. 
Homola je vystudovaný loutkář, dlouho se jako grafik profesionálně věnoval digitální úpravě fotografií. Již přes šest let se aktivně věnuje výtvarné tvorbě v umělecké dvojici s kurátorkou Renátou Mužíkovou jako Honza Homola Art332. Homola jako malíř úspěšně debutoval výstavou obrazů, vytvořených autorovou originální technikou s názvem Digital acryl 332 (kombinace digitálního tisku a akrylové malby) v pražském Mánesu (2018), následovala další úspěšná výstava 4Elements v pražské DSC Gallery, Apple Museu, Galerii 1, Galerii Jeffa Kratochvíla, Museu umění Olomouc, Galerii Toyen - jako ART332 má za sebou již spoustu výstav v ČR i v zahraničí.

Výtvarná díla Jana Homoly jsou zastoupena v domácích i mezinárodních soukromých sbírkách umění. Autor se prezentuje nejen obrazy vytvořenými jeho vlastní výtvarnou digitální technikou, ale také klasickou akrylovou malbou, grafikou, kresbou a fotografií. Rád objevuje a kombinuje různé výtvarné postupy a techniky. V nejnovější kolekci propojil svou hudební a výtvarnou tvorbu přímo v obrazech. Vznikly unikátní obrazy, které fungují multimediálně i jako videoklipy - vše na absolutně autorské bázi, kdy Homola složil píseň, vytvořil videoklip a následně obraz. Jedná se o dosud nikde jinde neprezentovanou, naprosto originální Homolovu techniku. Jako jeden ze zakladatelů a symbolů českého skateboardingu v roce 2023 úspěšně vytvořil a uvedl limitovanou kolekci vlastních skate promodels Art332. 

Novinky do vašeho e-mailu Newsletter

Zadejte svůj e-mail pro odběr novinek ze Zámecké lékárny

Chcete udělit souhlas s využíváním sledovacích cookies?
Další informace

Přijmout Odmítnout