menu

Zámecká lékárna
Recepty na zážitky

Nádvoří a přízemí domu

Na nádvoří zůstala zachována atmosféra renesančního paláce. Najdete zde 6 platanů speciálně pro nás vyšlechtěných a starou odrůdu růží, které se nejvíce podobají růži rožmberské. Také 2 olivovníky 80 let staré. 

Nádvoří pravidelně oživujeme akcemi, je zde krásné posezení a klid za zvuku kašny s ježkem.  A možná zde potkáte i samotného vladaře Jeho jasnost Petra Voka.

V přízemí domu najdete také originální suvenýr shop a malou prodejní galerii obrazů, kde aktuáně probíhá výstava JSEM KRÁVA! malířky Petry Urbanové. Ke každé výstavě u nás najdete bohatý výběr suvenýrů, takže krávy můžete mít i jako originální magnetky, hadříky na brýle, držáky na kabelku, kabelky,...... Tyto dárky najdete pouze u nás a prodávají se vždy pouze po dobu výstav. Vyrábíme je v malých sériích, takže kdo hledá něco opravdu jiného, nemůže u nás udělat chybu. 

 

Na nádvoří je samostatné vstupné, prohlídka je individuální bez průvodce. Sledujte i akce na nádvoří na našem webu, kde můžete zakoupit online vstupenky, což vřele doporučujeme zejména v hlavní turistické sezóně. 

 

 

Novinky do vašeho e-mailu Newsletter

Zadejte svůj e-mail pro odběr novinek ze Zámecké lékárny

Zavřít

 

Vítáme vás v podzimní sezóně 2022

Výstava Leonardo je mimořádně otevřena i 28.9. - poté pouze soboty a neděle. 

Zveme vás na sérii přednášek s historiky a odborníky. Někteří jsou autoři knih, které si nyní můžete u nás objednat :

Polyxena z Lobkovic (Marie Ryantová) - kniha vychází v reedici pro velký zájem čtenářů a autorka vám ji s radostí podepíše 13.10. po skončení přednášky. Cena 599,- Kč

Kniha o výzkumu hrobky Petra Voka (Jiří Šindelář) - zbrusu nová kniha, jejíž premiéra bude u nás 6.11. Ve 12,00 hod. bude autogramiáda autora v kavárně. Cena zatím nebyla stanovena. 

Knihy si můžete telefonicky (702015111) nebo mailem (info@zameckalekarnatrebon.cz) zarezervovat, k vyzvednutí budou v den akce. Zaplatíte na místě hotově nebo kartou. 

 

Těšíme se na setkání na některé z přednášek nebo na prohlídkovém okruhu. 

 

Chcete udělit souhlas s využíváním sledovacích cookies?
Další informace

Přijmout Odmítnout