menu

Zámecká lékárna
Recepty na zážitky

Nádvoří a přízemí domu

Na nádvoří zůstala zachována atmosféra renesančního paláce. Najdete zde 6 platanů speciálně pro nás vyšlechtěných a starou odrůdu růží, které se nejvíce podobají růži rožmberské. Také 2 olivovníky 80 let staré. 

Nádvoří pravidelně oživujeme akcemi, je zde krásné posezení a klid za zvuku kašny s ježkem.  A možná zde potkáte i samotného vladaře Jeho jasnost Petra Voka.

V přízemí domu najdete také originální suvenýr shop a malou prodejní galerii obrazů, kde aktuáně probíhá výstava surrealistického výtvarníka Tomáše Kobolky. 

Přijďte si číst ! Čítárna u Petra Voka je v prostorách kavárny, kde si v červeném křesle můžete číst z širokého výběru knížek. A dát si k tomu kávu či něco na zub. A v domě, který bývat rožmberskou knihovnou nesmí chybět ani malé knihkupectví. Zaměřujeme se na historickou literaturu a dětské knihy. Najdete u nás knihy odborné, ale i beletrii a současné autory píšící o historických tématech. 

Na nádvoří je samostatné vstupné, prohlídka je individuální bez průvodce. Sledujte i akce na nádvoří na našem webu, kde můžete zakoupit online vstupenky, což vřele doporučujeme zejména v hlavní turistické sezóně. 

 

 

Novinky do vašeho e-mailu Newsletter

Zadejte svůj e-mail pro odběr novinek ze Zámecké lékárny