menu

Zámecká lékárna
Recepty na zážitky

HostinyHodování za Petra Voka

Typ akce: Hostiny
Max. počet osob: 30
Délka programu: 60 MINUT
Pořádání akce: 6. 8. 2024
Koupit vstupenku

Krásná a netradiční hraná prohlídka, při které se potkáte s kuchařem a Zuzanou Vojířovou a dozvíte se jak a co se jedlo na dvoře Petra Voka. Samozřejmě v prohlídce budeme jíst a pít podle dobových receptů....

Petr Vok byl labužník, gurmán, bonviván a uměl si užít života. Na svůj stůl si nechával vozit vybrané lahůdky z evropských trhů, miloval červené víno a nejraději měl pivo dovezené z Rakovníka. Mezi oblíbené pochoutky Jeho Milosti patřily údajně i bobří ocásky. 

Petr Vok rád a hojně zval návštěvy, zejména v mládí na Bechyni, ale i při jeho pobytu v Třeboni byl zámek častým cílem předních aristokratů a významných osobností. 

Zuzana Vojířová, známá hospodyně Petra Voka byla prý vynikající kuchařkou a sama dohlížela na přípravy pokrmů a organizovala hostiny pro pozvané celebrity začátku 17.stol. 

Při hrané zážitkové prohlídce si připomeneme stolování a jídelníček a vy budete naši hosté! 

Prohlídkovou trasou vás provede kuchař Jáchym a paní Zuzana. Kuchařské umění obstará Patrik Raven (Raven Catering) se svým týmem.

V degustačních porcích ochutnáte (inspirováno dobovými kuchařkami):

  • Hltánek vína
  • Ryba jako předkrm
  • Kuba s houbami, pečené maso s omáčkou dle sezóny a fantazie kuchaře, zelný salát
  • Dobový tapas
  • Medová kulička s ořechy 
  • Digestiv na konec 

Tato prohlídková trasa je novinkou v našem programu a jedná se o mimořádný zážitek spojení divadla, malé degustace a prohlídky nevšedních prostor. 

V programu nejsme schopni měnit ani jinak alternovat nabízené menu či jej připravit bez alergenů nebo bez lepku.Varianta za alkohol je voda, cena vstupenky zůstává nezměněna. Program je především zážitkem, netradiční obohacenou prohlídkou, proto i jídlo je nabízeno v příjemných degustačních porcích. 

Doba trvání programu cca 60 minut. Vstupenky kupujte výhradně předem, prodej končí v 16,00 hod. v den konání akce. 

 

Hodování za Petra Voka mohlo vzniknout za podpory Jihočeského kraje. Děkujeme

Herci v dobových kostýmechZuzana Vojířová (Jindřiška Kavalírová)Kuchmistr Jáchym z Hradce (Jakub Šmucr)Kuchař Patrik Raven

Novinky do vašeho e-mailu Newsletter

Zadejte svůj e-mail pro odběr novinek ze Zámecké lékárny

Zavřít

Chcete udělit souhlas s využíváním sledovacích cookies?
Další informace

Přijmout Odmítnout