menu

Zámecká lékárna
Recepty na zážitky

Zámecká lékárna Recepty na zážitky

Dnes 26. 3. 2023 čtvrtek-neděle : 10-18 hodinPrávě je Zavřeno

Online vstupenky Aktuální akce

Nenechte si ujít

Malý vinný festiválek

18. 11. 2023

Kousek po sv. Martinovi ochutnáme výborná vína z českých i evropských vinic a přidáme nějaké to malé zakousnutí. Při dobrém počasí se akce koná na našem nádvoří. Při špatném počasí se přesuneme do sklepa a dalších vnitřních prostor.

Hrané prohlídky - Jak se Petr Vok na Třeboň stěhovati ráčil

6. 5. 2023 - 25. 11. 2023

Hrané večerní prohlídky naší expozicí vás vtáhnou do děje netradičním pojetím a hodinka strávená ve společnosti Václava Březana, služebné, strážného, faráře a Aničky Malé uteče jako voda. Nejlepší způsob jak se zamilovat do historie.

Prohlédnout

Listování : Historky z Tinderu (Lucie Macháčková)

30. 5. 2023

Netradiční formát scénického čtení prošpikovaného scénkami je velký hit a poprvé přichází i do Třeboně a to rovnou se žhavou novinkou Historky z Tinderu. Ohlasy a recenze na toto představení jsou vynikající, tak si to nenechte ujít.

Prohlédnout

Co se u nás děje Aktuality

Vouchery

Voucher: SLÁDKOVNA KOČOVNÁ HERNA

0. 0. 0000

Hledáte-li skvělý a zábavný dárek pro celou rodinu k Vánocům, zvolte vstupenku na výstavu. Budou se bavit opravdu všichni. Výstava trvá do 15.4.2023

zobrazit
Vouchery

Voucher: PŘÍBĚH PETRA VOKA

0. 0. 0000

Máte blízkého člověka, který má rád historii? Kupte mu (nejen k Vánocům) vstupenku do naší expozice. Darovat zážitek je nejvíc.

zobrazit
Vouchery

Voucher: 500 Kč

0. 0. 0000

Máte-li někoho blízkého s krásným vztahem k historii a chcete-li mu udělat radost, pak je nejlepším dárkem voucher na návštěvu u nás.

zobrazit
Přednášky

Byl Jan Jiří ze Švamberka velmistr Řádu zlaté lebky?

6. 4. 2023

Petr Vok založil Rožmberský řád lebky, o kterém ale mnoho nevíme. Nevíme jací byli členové a kolik jich bylo, jak měl řád fungovat a ani jeho hierarchii. Víme však, jakou insignii členové řádu nosili. Jan Jiří ze Švamberka byl dědicem Petra Voka a při výzkumu jeho hrobky se něco našlo…. Zní vám to tajemně? Tak přijďte na přednášku geofyzika Jiřího Šindeláře, který byl u toho.

zobrazit
Přednášky

Je památkář skutečně postrach?

20. 4. 2023

Zámecká lékárna je Národní kulturní památkou a tudíž její obnova podléhala přísnému dohledu památkové péče. Stavba byla však v minulosti velmi necitlivě upravován za použití zcela nevhodných materiálů a současná obnova se s tím musela nějak popasovat.

zobrazit
Prohlídky

Příběh Petra Voka

0. 0. 0000 - 22. 4. 2023

Petr Vok z Rožmberka byl prvním majitelem našeho domu, který nechal postavit jak knihovnu, obrazárnu a kunstkomoru. Na komentované prohlídce se seznámíte s životním příběhem tohoto známého renesančního velmože.

zobrazit
Přednášky

Povídání o přítomnosti v zrcadle dějin - PhDr. Ing. Daniel Váňa, PhD.

27. 4. 2023

Pojďme se na současnost podívat optikou dějin, možná více pochopíme, proč se dějí věci kolem nás a jaká řešení se nabízela v historii.

zobrazit
Přednášky

Luxus na dluh ? Jak to bylo s pokladem Petra Voka ?

11. 5. 2023

Historik Jaroslav Čechura vydává novou knihu "Luxus na dluh?", kterou si u nás koupíte a zároveň přednese první ze série přednášek, kde se dotkneme tématu poklad Petra Voka, který taktéž zmiňujeme v naší stálé expozici.

zobrazit

Co u nás můžete zažít Recepty na zážitky

NA CO DALŠÍHO SE U NÁS MŮŽETE TĚŠIT

Zámecká lékárna, místo, kde to žije a kde se celý rok můžete něco dozvědět, bavit se, odpočívat nebo nasávat romantickou atmosféru jako na italském renesančním dvoře. Sledujte nás na sociálních sítích, nebo se zaregistrujte do newsletteru a žádná akce vám neunikne

Poprvé za 417 let je dům původní Zámecké lékárny zpřístupněn veřejnosti. Jsme kulturně historický prostor s prohlídkovými okruhy, výstavami, koncerty, divadly.

Svatby (u) pana Voka

Svatby (u) pana Voka

Chcete mít svatbu jinou než všichni ostatní? Začínat obřadem večer a skončit snídaní? Chcete si slíbit lásku na krásném místě, jednom z nejromantičtějších v Třeboni?

Svatební obřad v Zámecké lékárně ocení snoubenci, které baví dělat věci trochu naruby, jinak, originálně. Snoubenci, kteří cítí genius loci místa.

Více informací

Sládkovna kočovná herna - do 15.4.2023

Sládkovna kočovná herna - do 15.4.2023

Sládkovna je vtipná, interaktivní herna s velkou dávkou nostalgie pro malé i velké, kteří u nás omládnou rychlostí blesku.

Přijďte si zatočit klikou a nachytat pár vajíček, sestřelit pár piv a zabojovat o srdce hospodské, vyhrát okresní přebor a mnoho dalšího...

Více informací

Odpočinková zóna s kavárnou

Odpočinková zóna s kavárnou

V přízemí Zámecké lékárny najdete kavárnu s širokou nabídkou dalšího občerstvení, kde si můžete zpříjemnit čekání na prohlídku, přednášku či koncert.

Více informací

doprava a parkování Jak k nám

  • Vlak 10 minut chůze ze zastávky Třeboň lázně
  • Autobus 10 minut chůze z autobusového nádraží Třeboň
  • Automobil 15 minut chůze z parkoviště
Více informací

Novinky do vašeho e-mailu Newsletter

Zadejte svůj e-mail pro odběr novinek ze Zámecké lékárny

Chcete udělit souhlas s využíváním sledovacích cookies?
Další informace

Přijmout Odmítnout