menu

Zámecká lékárna
Recepty na zážitky

Zámecká lékárna Recepty na zážitky

Dnes je 17. 4. 2024 Aktuální otevírací doba

Online vstupenky Aktuální akce

Nenechte si ujít

Hodování za Petra Voka

1. 5. 2024 - 3. 5. 2024

Zážitek ze spojení prohlídky domu, divadla, historického výkladu a ochutnávky pokrmů dle dobových receptů.

Prohlédnout

Skleněná šatna

24. 11. 2023 - 16. 6. 2024

Ještě nikdy nebylo v České republice vystaveno přes 50 modelů originální přehlídkové jablonecké bižuterie v kombinaci se šaty předních módních návrhářů. Uvidíte krásné a extravagantní kousky z doby Jablonexu i současné tvorby.

Prohlédnout

Hrané prohlídky - Jak se Petr Vok na Třeboň stěhovati ráčil

26. 4. 2024

Hrané večerní prohlídky naší expozicí vás vtáhnou do děje netradičním pojetím a hodinka strávená ve společnosti Václava Březana, služebné, strážného, faráře a Aničky Malé uteče jako voda. Nejlepší způsob jak se zamilovat do historie.

Prohlédnout

Co se u nás děje Aktuality

Vouchery

Voucher: 500 Kč

0. 0. 0000

Máte-li někoho blízkého s krásným vztahem k historii a chcete-li mu udělat radost, pak je nejlepším dárkem voucher na návštěvu u nás.

zobrazit
Přednášky

Čeští jezuité dobývají svět

18. 4. 2024

Spisovatel Pavel Zavadil napsal pozoruhodnou knihu a přijde vám ji představit, podepsat a téma doplní i projekcí.

zobrazit
Prohlídky

Prohlídka s kronikářem Václavem Březanem

11. 5. 2024

Náš dům byl vybudován jako knihovna, kunstkomora a obrazárna Petra Voka. O vše se staral kronikář a archivář Václav Březan, který v domě bydlel a svou svědomitou prací zajistil Rožmberkům nesmrtelnost. Kostýmovaná prohlídka se věnuje tomuto tématu a provede vás Václav Březan osobně

zobrazit
Přednášky

Bájní tvorové a exotické země očima učenců 16.stol.

16. 5. 2024

Věřili lidé 16.stol. na draky? Jak si představovali obyvatele Afriky nebo Ameriky? Dobové tištěné letáky přinášely senzační zprávy a podněcovaly fantazii. Jak to bylo doopravdy nám představí historička Kateřina Pražáková

zobrazit
Prohlídky

Od sklepa až po půdu

17. 4. 2024 - 24. 5. 2024

Projděte se celým domem, dozvíte se o jeho využití v historii, o architektuře, současném dění a poslední rekonstrukci. Prozradíme vám i plány do budoucna.

zobrazit
Hostiny

Maďarský den v Zámecké lékárně

25. 5. 2024

Maďarsko je době Petra Voka možná blíže než se zdá. Z Uher si totiž přivezl velblouda a několikrát zde byl. Vyhlášená byla uherská vína. Maďarská kuchyně je specifická a vychází z podobných surovin jako naše. Na našem prvním maďarském dnu si připomeneme tuto historickou zemi prostřednictvím jídla a pití. Ochutnávání můžete spojit s návštěvou prohlídkových tras.

zobrazit
Prohlídky

Příběh Petra Voka

19. 4. 2024 - 30. 5. 2024

Petr Vok z Rožmberka byl prvním majitelem našeho domu, který nechal postavit jak knihovnu, obrazárnu a kunstkomoru. Na komentované prohlídce se seznámíte s životním příběhem tohoto známého renesančního velmože.

zobrazit
Přednášky

Čarodějnické procesy na Moravě

30. 5. 2024

Čarodějnické procesy na Moravě nejsou pro dnešního člověka pochopitelné. Bylo o nich mnoho napsáno a natočeno, ale .... Jaroslav Čechura představí svoji novou knihu, která rozvířila mnohé debaty laiků i odborné veřejnosti.

zobrazit

Co u nás můžete zažít Recepty na zážitky

NA CO DALŠÍHO SE U NÁS MŮŽETE TĚŠIT

Zámecká lékárna, místo, kde to žije a kde se celý rok můžete něco dozvědět, bavit se, odpočívat nebo nasávat romantickou atmosféru jako na italském renesančním dvoře. Sledujte nás na sociálních sítích, nebo se zaregistrujte do newsletteru a žádná akce vám neunikne

Poprvé za 417 let je dům původní Zámecké lékárny zpřístupněn veřejnosti. Jsme kulturně historický prostor s prohlídkovými okruhy, výstavami, koncerty, divadly.

Knihovna Petra Voka v 21.stol.

Knihovna Petra Voka v 21.stol.

Pojďte s námi vytvořit knihovnu Petra Voka.

Více informací

Originální suvenýrshop

Originální suvenýrshop

Suvenýry a dárky s nápadem, které navazují na náš program a akce. Ruční výroba, originální receptury, vlastní nápady inspirované cestami do předních muzeí v Evropě. K tomu malé knihkupectví zaměřené na historickou a dětskou literaturu.

Více informací

Svatby (u) pana Voka

Svatby (u) pana Voka

Chcete mít svatbu jinou než všichni ostatní? Začínat obřadem večer a skončit snídaní? Chcete si slíbit lásku na krásném místě, jednom z nejromantičtějších v Třeboni?

Svatební obřad v Zámecké lékárně ocení snoubenci, které baví dělat věci trochu naruby, jinak, originálně. Snoubenci, kteří cítí genius loci místa.

Více informací

Odpočinková zóna

Odpočinková zóna

V přízemí Zámecké lékárny najdete odpočinkovou zónu, kde si můžete zpříjemnit čekání na prohlídku, přednášku či koncert.

Více informací

doprava a parkování Jak k nám

  • Vlak 10 minut chůze ze zastávky Třeboň lázně
  • Autobus 10 minut chůze z autobusového nádraží Třeboň
  • Automobil 15 minut chůze z parkoviště
Více informací

Novinky do vašeho e-mailu Newsletter

Zadejte svůj e-mail pro odběr novinek ze Zámecké lékárny

Zavřít

Chcete udělit souhlas s využíváním sledovacích cookies?
Další informace

Přijmout Odmítnout