menu

Zámecká lékárna
Recepty na zážitky

Zámecká lékárna Recepty na zážitky

Dnes je 21. 7. 2024 Aktuální otevírací doba

Online vstupenky Aktuální akce

Nenechte si ujít

Jíme a pijeme Itálii

23. 8. 2024

Itálie dala světu renesanci, v jejímž stylu je postaven i náš dům. Itálie je kolébka dobrého jídla, vína a pití. My budeme oslavovat tuto zemi jako by to dělal Petr Vok.

Prohlédnout

Rodinná herna Bleší cirkus

1. 7. 2023 - 31. 8. 2024

Skvělá zábava pro celou rodinu na naší půdě. Čeká vás 90 minut her, skládaček a cirkusových prvků. Součástí každé prohlídky je vystoupení kouzelníka.
Doporučujeme nákup vstupenek online předem. Prohlídka trvá 90 minut a vstup je každou celou hodinu.

Prohlédnout

Hrané prohlídky - Jak se Petr Vok na Třeboň stěhovati ráčil

5. 7. 2024 - 30. 11. 2024

Hrané večerní prohlídky naší expozicí vás vtáhnou do děje netradičním pojetím a hodinka strávená ve společnosti Václava Březana, služebné, strážného, faráře a Aničky Malé uteče jako voda. Nejlepší způsob jak se zamilovat do historie.

Prohlédnout

Co se u nás děje Aktuality

Vouchery

Voucher: 500 Kč

0. 0. 0000

Máte-li někoho blízkého s krásným vztahem k historii a chcete-li mu udělat radost, pak je nejlepším dárkem voucher na návštěvu u nás.

zobrazit
Prohlídky

Prohlídka s hofmistryní

22. 7. 2024

Prohlídka s hofmistryní o šatech, módě, etiketě, postavení žen u dvora, odívání, toaletě. Pouze v této prohlídce uvidíte zvětšený model zásnubního prstenu, který se našel v hrobce Petra Voka.

zobrazit
Prohlídky

Příběh Petra Voka

26. 7. 2024

Petr Vok z Rožmberka byl prvním majitelem našeho domu, který nechal postavit jak knihovnu, obrazárnu a kunstkomoru. Na komentované prohlídce se seznámíte s životním příběhem tohoto známého renesančního velmože.

zobrazit
Hostiny

Hodování za Petra Voka

6. 8. 2024

Krásná a netradiční hraná prohlídka, při které se potkáte s kuchařem a Zuzanou Vojířovou a dozvíte se jak a co se jedlo na dvoře Petra Voka. Samozřejmě v prohlídce budeme jíst a pít podle dobových receptů....

zobrazit
Prohlídky

Prohlídky s Vojtou

2. 8. 2024 - 20. 8. 2024

Tohle je Vojta. Náš mladý průvodce, který má rád historii a chce jí studovat. Krásný příklad pro všechny náctileté. Přijdete ho podpořit?

zobrazit
Hostiny

Italský den v Zámecké lékárně

23. 8. 2024

Architektem našeho domu byl Ital, naše romantické nádvoří má atmosféru italského dvorku. Zastíněno platany, s kašnou a olivovníky si budete připadat jako na prázdninách. K tomu víno, jídlo a italské kulturní ikony.

zobrazit
Prohlídky

Prohlídka s kronikářem Václavem Březanem

28. 7. 2024 - 25. 8. 2024

Náš dům byl vybudován jako knihovna, kunstkomora a obrazárna Petra Voka. O vše se staral kronikář a archivář Václav Březan, který v domě bydlel a svou svědomitou prací zajistil Rožmberkům nesmrtelnost. Kostýmovaná prohlídka se věnuje tomuto tématu a provede vás Václav Březan osobně

zobrazit
Přednášky

Habsburkové a poslední Rožmberkové - V.Bůžek

29. 8. 2024

Úvod do přednáškového cyklu připraveného ve spolupráci s Jihočeskou univerzitou. Slova se ujme profesor Václav Bůžek.

zobrazit

Co u nás můžete zažít Recepty na zážitky

NA CO DALŠÍHO SE U NÁS MŮŽETE TĚŠIT

Zámecká lékárna, místo, kde to žije a kde se celý rok můžete něco dozvědět, bavit se, odpočívat nebo nasávat romantickou atmosféru jako na italském renesančním dvoře. Sledujte nás na sociálních sítích, nebo se zaregistrujte do newsletteru a žádná akce vám neunikne

Poprvé za 417 let je dům původní Zámecké lékárny zpřístupněn veřejnosti. Jsme kulturně historický prostor s prohlídkovými okruhy, výstavami, koncerty, divadly.

Knihovna Petra Voka v 21.stol.

Knihovna Petra Voka v 21.stol.

Pojďte s námi vytvořit knihovnu Petra Voka.

Více informací

Originální suvenýrshop

Originální suvenýrshop

Suvenýry a dárky s nápadem, které navazují na náš program a akce. Ruční výroba, originální receptury, vlastní nápady inspirované cestami do předních muzeí v Evropě. K tomu malé knihkupectví zaměřené na historickou a dětskou literaturu.

Více informací

Svatby (u) pana Voka

Svatby (u) pana Voka

Chcete mít svatbu jinou než všichni ostatní? Začínat obřadem večer a skončit snídaní? Chcete si slíbit lásku na krásném místě, jednom z nejromantičtějších v Třeboni?

Svatební obřad v Zámecké lékárně ocení snoubenci, které baví dělat věci trochu naruby, jinak, originálně. Snoubenci, kteří cítí genius loci místa.

Více informací

Odpočinková zóna

Odpočinková zóna

V přízemí Zámecké lékárny najdete odpočinkovou zónu, kde si můžete zpříjemnit čekání na prohlídku, přednášku či koncert.

Více informací

doprava a parkování Jak k nám

  • Vlak 10 minut chůze ze zastávky Třeboň lázně
  • Autobus 10 minut chůze z autobusového nádraží Třeboň
  • Automobil 15 minut chůze z parkoviště
Více informací

Novinky do vašeho e-mailu Newsletter

Zadejte svůj e-mail pro odběr novinek ze Zámecké lékárny

Zavřít

Chcete udělit souhlas s využíváním sledovacích cookies?
Další informace

Přijmout Odmítnout