menu

Zámecká lékárna
Recepty na zážitky

Zámecká lékárna Recepty na zážitky

Dnes je 29. 5. 2024 Aktuální otevírací doba

Online vstupenky Aktuální akce

Nenechte si ujít

Skleněná šatna

24. 11. 2023 - 16. 6. 2024

Ještě nikdy nebylo v České republice vystaveno přes 50 modelů originální přehlídkové jablonecké bižuterie v kombinaci se šaty předních módních návrhářů. Uvidíte krásné a extravagantní kousky z doby Jablonexu i současné tvorby.

Prohlédnout

Co se u nás děje Aktuality

Vouchery

Voucher: 500 Kč

0. 0. 0000

Máte-li někoho blízkého s krásným vztahem k historii a chcete-li mu udělat radost, pak je nejlepším dárkem voucher na návštěvu u nás.

zobrazit
Přednášky

Čarodějnické procesy na Moravě

30. 5. 2024

Čarodějnické procesy na Moravě nejsou pro dnešního člověka pochopitelné. Bylo o nich mnoho napsáno a natočeno, ale .... Jaroslav Čechura představí svoji novou knihu, která rozvířila mnohé debaty laiků i odborné veřejnosti.

zobrazit
Prohlídky

Příběh Petra Voka

30. 5. 2024 - 13. 6. 2024

Petr Vok z Rožmberka byl prvním majitelem našeho domu, který nechal postavit jak knihovnu, obrazárnu a kunstkomoru. Na komentované prohlídce se seznámíte s životním příběhem tohoto známého renesančního velmože.

zobrazit
Výstavy

SKLENĚNÁ ŠATNA

29. 5. 2024 - 16. 6. 2024

Historicky první velká výstava umělecké přehlídkové bižuterie Made in Jablonec v České republice. Uvidíte přes 50 modelů šatů a doplňků od předních českých návrhářů.Vystavené modely jsou průřezem jablonecké tvorby od dob Jablonexu až po současný design.

zobrazit
Prohlídky

Od sklepa až po půdu

19. 6. 2024

Projděte se celým domem, dozvíte se o jeho využití v historii, o architektuře, současném dění a poslední rekonstrukci. Prozradíme vám i plány do budoucna.

zobrazit
Hostiny

Španělský den - koncert ATARES

28. 6. 2024

ŠPANĚLSKÝ DEN PO ROCE OPĚT NA NAŠEM NÁDVOŘÍ. JÍDLO - VÍNO - MUZIKA - LÉTO. Skvělá kombinace, proto neváhejte a přijďte na ATARES.

zobrazit
Koncerty

Koncert sopranistky Veroniky Canti

8. 7. 2024

Známé operní a operetní árie v podání sopranistky Veroniky Canti s klavírním doprovodem. Jedinečný zážitek v dokonalé akustice našeho nádvoří.

zobrazit
Hostiny

Francouzský den v Zámecké lékárně

14. 7. 2024

Ve svátek Francie oslavíme kulturu a gastronomii téhle úžasné země. Akce se koná již potřetí a ani letos nebude chybět víno, Fantomas, ústřice, makronky a mnoho dalšího.

zobrazit

Co u nás můžete zažít Recepty na zážitky

NA CO DALŠÍHO SE U NÁS MŮŽETE TĚŠIT

Zámecká lékárna, místo, kde to žije a kde se celý rok můžete něco dozvědět, bavit se, odpočívat nebo nasávat romantickou atmosféru jako na italském renesančním dvoře. Sledujte nás na sociálních sítích, nebo se zaregistrujte do newsletteru a žádná akce vám neunikne

Poprvé za 417 let je dům původní Zámecké lékárny zpřístupněn veřejnosti. Jsme kulturně historický prostor s prohlídkovými okruhy, výstavami, koncerty, divadly.

Knihovna Petra Voka v 21.stol.

Knihovna Petra Voka v 21.stol.

Pojďte s námi vytvořit knihovnu Petra Voka.

Více informací

Originální suvenýrshop

Originální suvenýrshop

Suvenýry a dárky s nápadem, které navazují na náš program a akce. Ruční výroba, originální receptury, vlastní nápady inspirované cestami do předních muzeí v Evropě. K tomu malé knihkupectví zaměřené na historickou a dětskou literaturu.

Více informací

Svatby (u) pana Voka

Svatby (u) pana Voka

Chcete mít svatbu jinou než všichni ostatní? Začínat obřadem večer a skončit snídaní? Chcete si slíbit lásku na krásném místě, jednom z nejromantičtějších v Třeboni?

Svatební obřad v Zámecké lékárně ocení snoubenci, které baví dělat věci trochu naruby, jinak, originálně. Snoubenci, kteří cítí genius loci místa.

Více informací

Odpočinková zóna

Odpočinková zóna

V přízemí Zámecké lékárny najdete odpočinkovou zónu, kde si můžete zpříjemnit čekání na prohlídku, přednášku či koncert.

Více informací

doprava a parkování Jak k nám

  • Vlak 10 minut chůze ze zastávky Třeboň lázně
  • Autobus 10 minut chůze z autobusového nádraží Třeboň
  • Automobil 15 minut chůze z parkoviště
Více informací

Novinky do vašeho e-mailu Newsletter

Zadejte svůj e-mail pro odběr novinek ze Zámecké lékárny

Chcete udělit souhlas s využíváním sledovacích cookies?
Další informace

Přijmout Odmítnout