menu

Zámecká lékárna
Recepty na zážitky

PřednáškySymbolická řeč pohřbů Petra Voka a Jana Zrinského ze Serynu

Typ akce: Přednášky
Pořádání akce: 10. 11. 2022
Koupit vstupenku

Po smrti bezdětného Petra Voka se vkládaly veškeré naděje na pokračování rodu do jeho synovce Jana Zrinského ze Serynu. Ten však zemřel krátce po Petru Vokovi a byl stejně jako on pohřben v klášteře ve Vyšším brodě. Pohřeb Petra Voka se uskutečnil 1.2.1612 a v dubnu téhož roku i pohřeb Jana Zrinského. Obě události měly svůj zajímavý průběh a symboliku, navíc probíhaly v době smrti císaře Rudolfa II. Ovlivnila tato skutečnost jejich průběh? 


Prof.PhDr.Václav Bůžek jepřední český historik, je ředitelem Historického ústavu Jihočeské univerzity, jeautorem mnoha knih s tématem Rožmberkové. Je častým hostem odborných debatv médiích. 

Novinky do vašeho e-mailu Newsletter

Zadejte svůj e-mail pro odběr novinek ze Zámecké lékárny

Zavřít

 

Vítáme vás v podzimní sezóně 2022

Výstava Leonardo je mimořádně otevřena i 28.9. - poté pouze soboty a neděle. 

Zveme vás na sérii přednášek s historiky a odborníky. Někteří jsou autoři knih, které si nyní můžete u nás objednat :

Polyxena z Lobkovic (Marie Ryantová) - kniha vychází v reedici pro velký zájem čtenářů a autorka vám ji s radostí podepíše 13.10. po skončení přednášky. Cena 599,- Kč

Kniha o výzkumu hrobky Petra Voka (Jiří Šindelář) - zbrusu nová kniha, jejíž premiéra bude u nás 6.11. Ve 12,00 hod. bude autogramiáda autora v kavárně. Cena zatím nebyla stanovena. 

Knihy si můžete telefonicky (702015111) nebo mailem (info@zameckalekarnatrebon.cz) zarezervovat, k vyzvednutí budou v den akce. Zaplatíte na místě hotově nebo kartou. 

 

Těšíme se na setkání na některé z přednášek nebo na prohlídkovém okruhu. 

 

Chcete udělit souhlas s využíváním sledovacích cookies?
Další informace

Přijmout Odmítnout