menu

Zámecká lékárna
Recepty na zážitky

Zámecká lékárna Recepty na zážitky

Dnes je 21. 2. 2024 Aktuální otevírací doba

Online vstupenky Aktuální akce

Nenechte si ujít

Přednášky s předními historiky

25. 1. 2024 - 30. 5. 2024

Série přednášek předních historiků, kteří v různých tématech rozšíří vaše znalosti dějepisu. Témata přednášek navazují na základní prohlídkový okruh a dívají se na Rožmberky z širšího kontextu. Pozor na omezený počet vstupenek.

Prohlédnout

Prohlídky s historickými postavami

20. 1. 2024 - 30. 3. 2024

Chcete se osobně seznámit s Jeho Milostí Petrem Vokem, Bílou paní, hofmistryní nebo Václavem Březanem? Při prohlídkách našeho domu je všechno možné. Zážitek na který dlouho nezapomenete.

Prohlédnout

Skleněná šatna

24. 11. 2023 - 30. 5. 2024

Ještě nikdy nebylo v České republice vystaveno přes 50 modelů originální přehlídkové jablonecké bižuterie v kombinaci se šaty předních módních návrhářů. Uvidíte krásné a extravagantní kousky z doby Jablonexu i současné tvorby.

Prohlédnout

Co se u nás děje Aktuality

Vouchery

Voucher: 500 Kč

0. 0. 0000

Máte-li někoho blízkého s krásným vztahem k historii a chcete-li mu udělat radost, pak je nejlepším dárkem voucher na návštěvu u nás.

zobrazit
Přednášky

Oldřich II. z Rožmberka očima Petra Čorneje

29. 2. 2024

Rozporuplná osobnost Oldřicha II. z Rožmberka dodnes budí velké emoce. Otec Bílé paní Perchty a zdatný falzifikátor byl velkým nepřítelem husitů a z Českého Krumlova vytvořil katolickou intelektuální pevnost. Pojďme se na něj podívat očima předního historika Petra Čorneje

zobrazit
Prohlídky

Příběh Petra Voka

25. 2. 2024 - 3. 3. 2024

Petr Vok z Rožmberka byl prvním majitelem našeho domu, který nechal postavit jak knihovnu, obrazárnu a kunstkomoru. Na komentované prohlídce se seznámíte s životním příběhem tohoto známého renesančního velmože.

zobrazit
Přednášky

Švamberkové v proměnách pěti století

7. 3. 2024

Rožmberské panství nakonec přešlo dědictvím na rod Švamberků. Stalo se tak podle staré smlouvy a po složitých jednáních. Jan Jiří ze Švamberka byl však protestant a to nebyla těsně před 30 letou válkou zrovna výhoda.

zobrazit
Přednášky

Cisterciáci

21. 3. 2024

Dějiny řádu, který střeží věčný spánek Petra Voka. Kniha je u nás k zakoupení, přednáší historička Kateřina Charvátová.

zobrazit
Prohlídky

Prohlídka s kronikářem Václavem Březanem

10. 3. 2024 - 24. 3. 2024

Kronikář, archivář a knihovník Petra Voka vás osobně provede domem, v jehož přízemí bydlel, v patře katalogizoval slavnou rožmberskou knihovnu a svým nepřekonaným dílem se zapsal do historie.

zobrazit
Akce

Setkání s návrháři...JK3BIJOUX

29. 3. 2024 - 31. 3. 2024

Výstava "Skleněná šatna" je v plném proudu a vy se můžete potkat s návrhářkami, jejich šaty jsou v expozici k vidění. A nejen to - přivezou sebou poslední model z přehlídky 2024 a jejich vybranou tvorbu si můžete na místě koupit.

zobrazit
Přednášky

Rožmberské zpravodajství

4. 4. 2024

Víte jak v 16.století fungovaly noviny? Jak se tiskly, šířily a jak velký vliv tehdejší média měla? Více se dozvíte z úst historičky Kateřiny Pražákové

zobrazit

Co u nás můžete zažít Recepty na zážitky

NA CO DALŠÍHO SE U NÁS MŮŽETE TĚŠIT

Zámecká lékárna, místo, kde to žije a kde se celý rok můžete něco dozvědět, bavit se, odpočívat nebo nasávat romantickou atmosféru jako na italském renesančním dvoře. Sledujte nás na sociálních sítích, nebo se zaregistrujte do newsletteru a žádná akce vám neunikne

Poprvé za 417 let je dům původní Zámecké lékárny zpřístupněn veřejnosti. Jsme kulturně historický prostor s prohlídkovými okruhy, výstavami, koncerty, divadly.

Knihovna Petra Voka v 21.stol.

Knihovna Petra Voka v 21.stol.

Pojďte s námi vytvořit knihovnu Petra Voka.

Více informací

Originální suvenýrshop

Originální suvenýrshop

Suvenýry a dárky s nápadem, které navazují na náš program a akce. Ruční výroba, originální receptury, vlastní nápady inspirované cestami do předních muzeí v Evropě. K tomu malé knihkupectví zaměřené na historickou a dětskou literaturu.

Více informací

Svatby (u) pana Voka

Svatby (u) pana Voka

Chcete mít svatbu jinou než všichni ostatní? Začínat obřadem večer a skončit snídaní? Chcete si slíbit lásku na krásném místě, jednom z nejromantičtějších v Třeboni?

Svatební obřad v Zámecké lékárně ocení snoubenci, které baví dělat věci trochu naruby, jinak, originálně. Snoubenci, kteří cítí genius loci místa.

Více informací

Odpočinková zóna s kavárnou

Odpočinková zóna s kavárnou

V přízemí Zámecké lékárny najdete kavárnu s širokou nabídkou dalšího občerstvení, kde si můžete zpříjemnit čekání na prohlídku, přednášku či koncert.

Více informací

doprava a parkování Jak k nám

  • Vlak 10 minut chůze ze zastávky Třeboň lázně
  • Autobus 10 minut chůze z autobusového nádraží Třeboň
  • Automobil 15 minut chůze z parkoviště
Více informací

Novinky do vašeho e-mailu Newsletter

Zadejte svůj e-mail pro odběr novinek ze Zámecké lékárny

Chcete udělit souhlas s využíváním sledovacích cookies?
Další informace

Přijmout Odmítnout