menu

AkceJíme a pijeme Itálii - koncert

Typ akce: Akce
Délka programu: Jak je vám libo
Pořádání akce: 11. 8. 2023
Koupit vstupenku

Kdo by nemiloval Itálii? Skvělé jídlo, vynikající víno, dolce, pasta, italská hudba, herecké skeče a skvělá nálada na našem renesančním dvoře. To je italský den. Během dne vstup zdarma, vstupenka platí na večerní koncert.

Italský den v Zámecké lékárně, to je italské víno a speciality italské kuchyně, které pro vás připravila restaurace DaMartie z Třeboně. Na našem renesančním nádvoří to bude vonět bazalkou, rajčata jako základ italské kuchyně budou v plné sezóně a budete moci ochutnávat a relaxovat. Přitom bude vyhrávat italská hudba a celý den budou provázet herecké skeče na téma italských reálií. 

19,00 hod. pak vypukne pravá italská nálada, protože se svou hudební smrští vystoupí Napoli Acustica.

Vstupné na dvůr je zdarma od 10-18 hodin. Od 18 hodin je vstupné na koncert 250 Kč. 

Napoli Acustica - italský zpěvák Emanuelle Nesa z Neapole vás svým originálním a spontánním projevem uchvátí a vtáhne do atmosféry letních slavností v Neapoli. Nevydržíte sedět a vyjde-li počasí bude to večer, na který nikdy nezapomenete. 

 

 

Proč Itálie?

  • stavitelem našeho domu byl italský architekt Domenico Cometta
  • náš dům je krásný příklad italské renesance
  • bratr Petra Voka Vilém Itálii miloval a díky jeho cestě do Neapole nastaly časy velkých přestaveb rožmberských panství
  • v "naší době" se v Čechách pohybovalo mnoho italských umělců, stavitelů a "turistů", kteří italskou kulturu nesmazatelně vetknuly do českých reálií
  • Itálii miluje každý, italskou kuchyni a víno zvláště :-)

Novinky do vašeho e-mailu Newsletter

Zadejte svůj e-mail pro odběr novinek ze Zámecké lékárny

Chcete udělit souhlas s využíváním sledovacích cookies?
Další informace

Přijmout Odmítnout